اعلام عناوین راه ‌یافته به مرحله نیمه نهایی جشنواره کتاب سال « قلم زرین

اسماعیلی گفت : در بخش نقد و پژوهش ادبی هیئت داوران « کاریکلماتور در گستره ادبیات فارسی » تالیف دکتر یحیی طالبیان و فاطمه تسلیم جهرمی ، « بررسی و تحلیل آثار جلال آل احمد » تالیف دکتر ابراهیم رنجبر ، « جوشش و کوشش در شعر» تالیف سید علی موسوی گرمارودی ، « امپراتوری اسطوره ها و تصویر غرب » تالیف مجید ادیب زاده ، « گام نهادن بر شیب تند » تالیف احمد شاکری ، «هزار افسان کجاست؟» تالیف بهرام بیضایی و « چشم‌انداز شعر معاصر ایران » تالیف مهدی زرقانی را برای راه‌ یافتن به مرحله نیمه‌ نهایی مناسب عنوان کردند.
 دبیر یازدهمین دوره جشنواره کتاب سال قلم زرین افزود : در بخش «شعر» نیز «روی جاده ابریشم» از محمد قهرمان، «صبح بنارس» سروده علیرضا قزوه، «کهکشان چهره‌ها» از علی ‌محمد مؤدب، «سکوت کاهگلی» سروده رضا شیبانی اصل، «در کوچه‌های کرایوا» اثر جواد محقق، «جوان شدن جاودانگی» از قربان ولیئی، «خورشیدهای توأمان» از حسنا محمدزاده، «گلفروش مسلمان» اثر مجید سعدآبادی، «بی‌خبری‌ها» سروده میلاد عرفان پور، «رد پای آبی عشق» اثر علیرضا حکمتی، «نامت را بگذار وسط این شعر» از محمدرضا شرفی خبوشان و «مشکات» از سارا سادات باختر به این مرحله راه یافته‌اند.
 اسماعیلی در رابطه با کتاب های داستان راه یافته  به مرحله نیمه نهایی نیز گفت : «جمجمه‌ ات را به من قرض بده» از مرتضی کربلایی‌ لو، «دخیل عشق» اثر مریم بصیری، «اقیانوس مشرق» از مجید پورولی، «سیب ترش» از فرشته نوبخت، «نامحرم» اثر ناصر نوروزی، «  آوزا ابابیل » اثر مجید پورولی، « برای تو همیشه خواهم گریست » نوشته شمسی خسروی، « افرا » از حسینعلی جعفری، «آن مرد با باران آمد» اثر وجیهه علی ‌اکبری سامانی، «رستم در مرداب خوان دوم» از حسن اصغری، « نوزده » نوشته آرش سالاری، «شب رنج موسی» از مصطفی جمشیدی، « قیدار» اثر رضا امیرخانی و « سه کاهن» اثر مجید قیصری آثاری هستند که در بخش داستان به مرحله نیمه‌ نهایی راه یافته‌اند. 

/ 2 نظر / 40 بازدید
...........

فراخوان کنگره سراسری شعر دانشجویی مقاومت و دفاع مقدس «بزم ازلی» باسم رب الشهدا و الصدیقین ادبیات هر کشوری زمانی مفید فایده است که نیازهای زمانه‎ خویش را شناسایی کند و به آن بپردازد. در واقع، ادبیات آن هنگام که در مسیر تعهد به اجتماع و ملت قرار گیرد، پویا خواهد بود و راحت دل مردمان. به پاسداشت رشادت‎ها و جانبازی هایی که دلیر مردان ایران‎زمین در عرصه جنگ هشت ساله تحمیلی نشان داده‎اند و برای عرض ادب و احترام به آستان بلند پیشوای آزادمردان تاریخ اسلام، حضرت سیدالشهدا علیه‎السلام، اسوه مقاومت وآزادمردی و یاران باوفای ایشان و گستردن بیش از پیشِ مجال تعهد ادبی و فرهنگی برای پدیده ارجمند مقاومت و پایداری، موسسه آموزش عالی شهید اشرفی اصفهانی عزم آن دارد که با دعوت از دانشجویان سراسر کشور، اقدام به برگزاری کنگره شعر مقاومت و دفاع مقدس تحت عنوان «بزم ازلی» نماید. در این راستا، از کلیه دانشجویان عزیزی که قریحه والای خویش را در زمینه ادبیات پایداری به کار بسته‎اند دعوت می شود که آثار خویش را به دبیرخانه کنگره بزم ازلی ارسال نمایند و رونق افزای این بزم ادبی و معنوی باشند. محورهای کنگره: 1. دفاع

...........

فراخوان دومین سالیانه اردیبهشت شعر البرز 92 بسمه تعالی شعر زبان گویای اندیشه است که با ظرافت واژه های شاعر نقش می بندد و در پرنیانی از خیال و احساس جان می گیرد. و این شاعر است که به رسالت کلام و خرد، بیت به بیت مضمون را بر ضمیر آماده و مشتاق جاری می سازد. و اردیبهشت ،هنگامه ی نبوغ طبیعت ، رستاخیز شعر می شود تا شعرا بار دیگر ،پویایی و روح نوازی قلم خویش را به ثبت برسانند. و اینک در بهار 92 و به دنبال موفقیت و استقبال چشمگیر شعرا در نخستین سالیانه ی اردیبهشت شعر البرز،دومین گردهمایی بزرگ شاعران استان را در پنج بخش ذیل برگزار می نماییم. 1- شعر کلاسیک (موضوع آزاد) 2- شعر سپید و نیمایی ( موضوع آزاد) 3- شعر طنز 4- شعر آیینی 5- کتابهای چاپ شده در حوزه شعر و ادبیات از نیمه دوم سال گذشته تا کنون ویژگی های سالیانه :  ارزیابی جدا گانه ی هر اثر در هر بخش - حتی در بخش اصلی شعر نو و کلاسیک نیز به صورت مجزا داوری و نفرات برتر انتخاب می شوند-  به روز رسانی سایت ووبلاگ سالیانه به منظور اطلاع رسانی و پوشش خبری  شرکت در سالیانه محدودیت موضوعی ندارد  ملاک