قطع بارش برف و بازگشت آرامش نسبی در شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، از ساعات پایانی روز گذشته بارش برف در این شهرستان قطع شد و تلاش شهروندان برای کاهش مشکلات خود و همسایگان شدت بیشتری پیدا کرد.

 از آنجایی که خود مردم بهترین ستاد مدیریت بحران و کمک‌رسانی به یکدیگر هستند از ساعات اولیه امروز با درخشش آفتاب دست به کار شدند و با بیل و پارو و هر وسیله‌ای که به آن دسترسی داشتند، اقدام به پاکسازی، برف‌روبی معابر، کوچه‌ها و درب ورودی منازل خود کردند و منتظر دیگران نشدند.

بارش سه‌شبانه‌روزی برف اگرچه بارش رحمت و نعمت الهی بر روی این دیار و منتی بر ساکنان این خطه بود اما عدم آمادگی لازم، کامل مسئولان و شهروندان تواما باعث شد تا همه غافلگیر شوند و این امر بر شدت مشکلات، گرفتاری‌ها افزود.

با وجود قطع بارش برف در این مناطق اما آنچه که مردم را نگران کرده، فروپاشی برخی از سقف‌های منازل، انبارها و پارکینگ‌ها است و احتمال ریزش آنها با توجه به سنگینی و یخ‌زدگی برف همچنان وجود دارد.

 اطلاع‌رسانی ناکافی، صحیح و حساسیت موضوع نیز از جمله مواردی بود که مسئولان و شهروندان را غافلگیر کرد، مردم و برخی مسئولان معتقدند اگر حساسیت بیشتر می‌شد قطعا مشکلات کمتر پیش می‌آمد.

 از دیگر مشکلات عدم تدبیر، نظارت لازم بر کسبه، افراد سودجو در این مواقع است که کالاهای مورد نیاز و مصرفی مردم را با چند برابر قیمت به آنان می‌فروشند و مردم هم ناچار از تامین مایحتاج بدون اعتراضی مبلغ مورد درخواست را پرداخت می‌کنند و در این میان مسئولان نظارتی باید پاسخگو باشند.

 بحران این چند روزی شاید عبرتی برای مسئولان، شهروندان و آنان که ممکن است در بحرانی دیگر گرفتار آیند باشد تا علاج واقعه قبل از وقوع کرد و در حد امکان مانع از مشکلات و سودجویی افراد خاص شوند.

/ 1 نظر / 37 بازدید
سطرگریه

سلام با کاری تازه به روزیم [گل]