شاعرانگی و شعر خوب از یک شاعر با گذشت زمان نمایان می‌شود

باران الهام بخش ترنم‌های شعری است / شاعرانگی با گذشت زمان آشکار می‌شود

علیرضا حکمتی شاعر برجسته کشور گفت: شاعرانگی و شعر خوب از یک شاعر با گذشت زمان نمایان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع، علیرضا حکمتی متولد آذر ۱۳۵۵ از شاعران مطرح کشورمان است که از دوران راهنمایی و دبیرستان فعالیت شعری خود را آغاز کرد و از راهنمایی‌های استاد جلیل قیصری، استاد محمد جواد محبت و خانم عادله سلحشور در سرودن شعر بهره برده است.

علیرضا حکمتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، با اشاره به قالب‌های شعری مورد علاقه خود، می‌گوید:  قالب دوبیتی در سال‌های اخیر همانند رباعی، از سوی برخی دوستان شاعر جوان، از مهجوری در آمده است و با توجه به حوصله مخاطب امروزی، که در جست‌وجوی مطالب خبری و کوتاه و خلاصه شده است، به نظر می‌رسد استقبال از دوبیتی، چه از سوی برخی دوستان شاعر و چه از سوی  مخاطبان، به دلیل همین گزیده گویی و خبری شدن شعرها است.

وی بیان کرد: علاقمندی به این قالب از سالیان پیش در من جوانه زد. سال ۹۱ که مجموعه اولم، به نام «درخت تنها ماند» به چاپ رسید، مدیر انتشارات، شاعر ارجمند آقای سید ضیاالدین شفیعی، با علاقمندی خاصی پیشنهاد دادند که مجموعه‌ای از دوبیتی‌هایم را چاپ کنم.

حکمتی از گردآوری مجموعه‌ای از دو بیتی‌هایش خبر داد و افزود: مجموعه دوبیتی‌هایی را که همه در حال و هوای آیینی سروده شده‌اند و در عین حال، تمی عاشقانه دارند، برای انتشار گردآوری کرده‌ام،  در مجموع تعداد دو بیتی‌ها حدود ۵۰ دوبیتی است که در همه آنها کلمه «باران» به نوعی حضور دارد.

 ادامه مطلب در لینک

/ 1 نظر / 75 بازدید
طراحی سایت

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم طراحی انواع سایت با مشخصات دلخواه شما با کمترین قیمت و بهترین کیفیت با ما در تماس باشید طراحی سایت http://webazin.net 09109909006-7 03137866950-51